I Międzygminna Konferencja „Skuteczne metody zapobiegania bezdomności zwierząt w gminie"

Stowarzyszenie "Uwolnij Psa" zorganizowało konferencje pt. „Skuteczne metody zapobiegania bezdomności zwierząt w gminie. Obowiązki ustawowe. Prawa Zwierząt. Przestępstwa i wykroczenia.” Olecko, 28.06.2023 r.

Pracownicy Gminy razem z przedstawicielami Lecznicy Weterynaryjnej w Laskach uczestniczyli w I Międzygminnej  Koferencji na temat problemu bezdomności zwierząt. Podczas konfenrncji uczestnicy wymienali sie doświadczeniami  z zakresu ograniczania problemu bezdomności psów. Wnioski z konerencji są jednoznaczne. Program kastracji i sterylizacji realizowane przez naszą Gminę są najkuteczniejszą metodą ograniczania liczebności zwierząt bezdomnych.

jeszcze raz dziekujemy pracownikom Lecznicy Weterynaryjnej w Laskach za pomoc w realizacji tego zadania.