Pomoc Suszowa 2024: Ruszyła Aplikacja – Złóż Wniosek Już Teraz!

Rolnicy, których uprawy ucierpiały z powodu suszy w 2024 roku, są zobowiązani do składania wniosków o oszacowanie strat indywidualnie, bez udziału Gminy, za pośrednictwem aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”. Aplikacja oceni straty na podstawie danych dostarczonych przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy.

Do złożenia wniosku wymagany jest profil zaufany. Jest to konieczne do uzyskania protokołu lub kalkulacji oszacowania szkód, które są niezbędne do ubiegania się o wsparcie w ramach programów pomocy rządowej.

Aplikacja automatycznie generuje odpowiednie dokumenty: protokół oszacowania szkód (jeśli straty wynoszą powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej) lub kalkulację oszacowania szkód (jeśli straty wynoszą do 30% średniej rocznej produkcji rolnej).

Link do aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” wraz z instrukcją: Aplikacja „Zgłoś szkodę rolniczą”

Dane dotyczące gminy Zbójna dostępne są na stronie: Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy.