Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych - Gmina Zbójna 2024

19 maja 2024 roku Amfiteatr w Dobrym Lesie gościł Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych, wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny regionu. To wyjątkowe święto ludowej tradycji przyciągnęło miłośników folkloru oraz tych, którzy pragną odkrywać i pielęgnować dziedzictwo muzyczne i literackie przeszłości.

Celem przeglądu jest popularyzacja i ożywianie tradycji dawnego repertuaru, stylu muzykowania oraz śpiewu ludowego. W tym roku, na scenie amfiteatru, zaprezentowały się różnorodne kapele, śpiewacy i gawędziarze, którzy przenieśli publiczność w magiczny świat tradycji i kultury ludowej.

W programie wydarzenia znalazły się:

•     Występy kapel ludowych 🎻 – zespoły muzyczne, które przywróciły do życia brzmienia dawnych instrumentów i melodii, wzbogacając repertuar o nowe aranżacje.
  •     Śpiewacy ludowi 🎤 – artyści wykonujący tradycyjne pieśni, które były świadectwem bogatej historii i obyczajów regionu.
  •     Gawędziarze 📚 – opowiadacze historii, którzy  pokazali tradycyjną gwarę kurpiowską, przenosząc publiczność w świat autentycznego języka i dialektu.

To wydarzenie nie tylko promuje bogaty dorobek ludowej kultury, ale także integruje społeczność lokalną, oferując przestrzeń do wspólnego świętowania i dzielenia się pasją do tradycji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za wkład w organizację przeglądu i zaangażowanie w utrzymanie żywej tradycji ludowej. Wasza obecność i występy uczyniły ten dzień niezapomnianym i pełnym emocji dla wszystkich miłośników folkloru.

Mamy nadzieję, że Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych stanie się inspiracją do dalszego odkrywania i pielęgnowania bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. 🌟🎶