Gmina Zbójna

wt, 21 września 2021 Imieniny: Hipolita i Mateusza

Rekordy Gminy 2021

Znamy już wyniki konkursu

Okazy tego roczne wpisane do Gminnej Księgi Rejordów to:

Kapusta biała o wadze 9300 gramów, wyhodowana w Piasutnie Żelaznym.

Kiwano o wadze 269 gramów, wyhodowane w Osowcu.

Papryka chili o wadze 96 gramów, wyhodowana w Osowcu.

Pietruszka o wadze 219 gramów, wyhodowana w Laskach.

Pigwa o wadze 454 gramy, wyhodowana w Rudzie Osowieckiej.

Por o wadze 1829 gramów, wyhodowany w Laskach.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 

2021-09-16 11:32 Opublikował: Renata Krajewska

Rekordy Gminy

15 września 2021

"OKAZY" na REKORDY

przyjmujemy dziś tj. 15 września do godz. 19.00

ZAPRASZAMY

2021-08-30 14:02 Opublikował: Renata Krajewska

Z Łomży do Zbójnej

Teatr

...

"Mała Syrenka" zrealizowana została w ramach projektu pt. "Podlaskie Zasilane Kulturą". Ze względu na deszczową pogodę spektakl odbył się w budynku GOK w Zbójnej 28 sierpnia o godz. 15:00.
Poprzednie spektakle w ramach tego projektu odbyły się w Nowogrodzie podczas Dni Kultury Kurpiowskiej, Porcie Łomża oraz Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
Z okazji 10 - jubileuszowej odsłony „Narodowego Czytania”  po widowisku teatralnym  aktorki z „Teatru Lalki i Aktora” w Łomży zaprezentowały utwór pt. "Moralność pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej. W rolach Meli i Hesi - wystąpiły Julia Sacharczuk i Daria Głowacka.
Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Teatru, aktorom i przesympatycznej publiczności.

2021-08-26 14:37 Opublikował: Renata Krajewska

21 sierpnia 2021

Festyn naukowy

SamoRządowe Przygody z Nauką

 

Przedostatnia sierpniowa sobota w Zbójnej upłynęła pod hasłem Samorządowych Spotkań z Nauką.

Festyn z tej okazji został zorganizowany na stadionie w Zbójnej przy współpracy Łomżyńskiego Forum Samorządowym i sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Na naszym pikniku atrakcją dla młodszych dzieci były dmuchańce, malowanie twarzy, a starsza młodzież mogła skorzystać z oferty 13 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prezentowali swoje uposażenie i sprzęt oraz chętnie opowiadali jak zostać żołnierzem. Nie zabrakło grillowanej kiełbaski, grochówki i wspólnego biesiadowania a także smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Atrakcje dla dzieci i poczęstunek były dostępne dla uczestników festynu bezpłatnie dzięki środkom ministerialnym. Poza tym do współpracy dołączyła Kadra Dydaktyczno - Naukowa z Wyższej Szkoły Agrobiznesu z Łomży omawiając tematykę zagadnień z zakresu: spożywanych roślin, roślin energetycznych oraz jakich ziół używać zamiast cukru.

Grupa zaprzyjaźnionych morsów z okolicznego terenu, którą zebrał Andrzej Polkowski z Jedwabnego zorganizowała atrakcje wodne: ślizgi, letnie morsowanie i inne konkurencje, które uatrakcyjniły nasz festyn.

W sobotę, nastąpiło też podsumowanie Gminnego Konkursu "RECYKLING" w którym to Nadleśnictwo Nowogród było Głównym Sponsorem Nagród. Serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu za wsparcie finansowe przy organizacji naszych konkursów oraz Firmie MPO z Białegostoku.

W konkursie wzięło udział 84 osoby, a w dostarczonych na konkurs pracach można było zobaczyć ogromne zaangażowanie i pomysłowość.

Czymże była by scena bez zespołów i solistów ...

Na scenie prezentowali się: Zespół LECZSAMI z rockowym repertuarem, Zespół Kacha i "Wesołe Babeczki" ze Stawisk z kabaretowym akcentem, Zespoły Kurpiowskie z Kuzi i ze Zbójnej zaśpiewały kurpiowskie pieśni, z gadką wystąpił Bartosz Wawrzyniak i Zosia Samełko z wierszem, na harmonii pedałowej przygrywał melodie kurpiowskie Mateusz Dziczek, trochę ruchu zapewniła ZUMBA z Krystyna Pyskło, a na zakończenie festynu z akcentem disco polo zabrzmiał zespół ITEX.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowania i organizację naszej imprezy Serdecznie dziękujemy.

2021-08-24 15:37 Opublikował: Renata Krajewska