Gmina Zbójna

so, 25 czerwca 2022 Imieniny: Łucji i Wilhelma

Obchody 78 rocznicy bitwy pod Piasutnem Żelaznym

foto
Wójt Gminy Zbójna i Wójt Gminy Kolno serdecznie zapraszają na obchody 78 rocznicy bitwy pod Piasutnem Żelaznym:
więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników z szeregiem korzystnych zmian dla rolników !

foto
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że 15 czerwca 2022 r., weszła w życie ustawa z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Ustawa zawiera szereg korzystnych zmian dla rolników, wśród których do najważniejszych można zaliczyć:
więcej


Konsultacje Strategii Rozwoju Gminy Zbójna na lata 2021-2027”

foto
Wójt Gminy Zbójna podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z projektem „Strategii Rozwoju Gminy Zbójna na lata 2021-2027” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko Strategii Rozwoju Gminy Zbójna na lata 2021-2027
więcej

DOBROWOLNA ZASADNICZA SŁUŻBA WOJSKOWA

foto
Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej - pod takim hasłem w sobotę 21 maja w godz. od 13.00 do 17.00 będzie funkcjonował mobilny punkt rekrutacyjny na Łomżyńskich Bulwarach, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega.
więcej

Dopłaty do nawozów – już można składać wnioski

foto
Można składać wnioski o przyznanie dopłat do zakupu nawozów. Takie dokumenty przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc przeznaczona jest na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, które producent rolny nabył w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.
więcej

Prośba o uzupełnienie ankiety

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN szuka odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na życie osobiste, zawodowe i społeczne ludności Polski. Dlatego też zwracamy się z prośbą o umieszczenie na Państwa stronach ankiety. Państwa pomoc pozwoli na szerokie spojrzenie na problem badawczy, i co szczególnie ważne - przyczyni się do możliwie najwyższej reprezentatywności grupy badawczej. Zwracamy się z prośbą o umieszczenie linku 13 kwietnia, i o ile to możliwe by znajdował się na stronie do 30 kwietnia. Rezultatem poprzednich edycji jest książka podsumowująca badania, do lektury której zachęcam.
więcej

Życzenia Wielkanocne Wójta Gminy Zbójna

foto
Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wszystkim same radosne i szczęśliwe dni. Niech czas ten będzie okresem spełnionych marzeń, wzajemnej życzliwości, okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych. Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz Wesołego Alleluja życzą Elżbieta Parzych Wójt Gminy Zbójna Andrzej Lemański Przewodniczący Rady Gminy Zbójna
więcej


APEL O POMOC DLA RODZINY Z WYKU

foto
Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru budynku mieszkalnego, który miał miejsce 19 marca 2022 r. w miejscowości Wyk.
więcej

Twój e-PIT czeka na Ciebie w e-Urzędzie Skarbowym

foto
W tym roku Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa po raz czwarty udostępniają Polakom usługę Twój e-PIT. Jest ona skierowana do osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36. W usłudze będzie też dostępne oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego, czyli PIT-OP.
więcej

Niedziela Palmowa

foto
Rozmaitości Wielkanocne
więcej


POMOC DLA UKRAINY

foto
Wójt Gminy Zbójna ogłasza zbiórkę produktów dla Ukraińców. Zbieramy leki, opatrunki, środki higieniczne, pampersy, żywność długoterminową, koce termiczne, śpiwory, karimaty, latarki zwykłe i czołowe, baterie do latarek. Zbieramy leki, opatrunki, środki higieniczne, pampersy, żywność długoterminową, koce termiczne, śpiwory, karimaty, latarki zwykłe i czołowe, baterie do latarek. Mieszkańcy Gminy Zbójna chcący udzielić schronienia uchodźcom z Ukrainy proszeni są o zgłaszanie tego faktu do U.G. tel 862140029
więcej

Powrót do zdrowia, powrót do pracy!

foto
Projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” jest realizowany przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.
więcej

BEZPŁATNE PORADNICTWO PRAWNE I OBYWATELSKIE W 2022

foto
Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającej innych osób w ciągu ostatniego roku.
więcej

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

foto
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że rozpoczął się XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
więcej

INFORMACJA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

foto
Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START”, w porozumieniu z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku – prowadzi akcję informacyjną, skierowaną do osób z niepełnosprawnością ruchu lub wzroku. Stowarzyszenie START jako członek Polskich Związków Sportowych i Komitetu Paraolimpijskiego, posiada wiarygodny autorytet w środowisku osób niepełnosprawnych. Od wielu lat prowadzi sport i rehabilitację osób niepełnosprawnych w województwie podlaskim. Zawodnicy Stowarzyszenia osiągają sukcesy na zawodach lokalnych, krajowych i międzynarodowych (ostatni medal Paraolimpijski z Tokio 2021, przywiózł Rafał Czuper (tenis stołowy). Oczywiście, wszystkie sukcesy są osiągalne, pod warunkiem uczestniczenia w regularnych treningach.
więcej

XIX Ogólnokrajowy Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

foto
Ruszyła XIX edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” kierowanego do osób prowadzących produkcyjną działalność rolniczą
więcej


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »