nie, 19 listopada 2017 Imieniny: Elżbiety i Seweryna

Dzielnicowy Gminy Zbójna

w zastępstwie mł. asp. Agnieszka Dworakowska Posterunek Policji w Nowogrodzie, ul. Rynek 7 tel. (086) 474-10-32, Punkt Przyjęć Interesantów Urząd Gminy Zbójna ul. Łomżyńska 64, pokój nr 7 - każda środa w godzinach 10:00 - 11:00 tel. kom. 885-997-234 Zbójna i Gmina Zbójna, miejscowości: Bienduszka, Dębniki, Dobry Las, Gawrychy, Gontarze, Jurki, Kuzie, Laski, Osowiec, Pianki, Piasutno Żelazne, Popiołki, Poredy, Ruda Osowiecka, Siwiki, Stanisławowo, Tabory-Rzym, Wyk, Zbójna.

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie zatwierdzenia opracowania pt.:

PROJEKT ROBÓT GEOLOGICZNYCH NA OPRACOWANIE DOKUMENTACJI GEOLOGICZNO-INŻYNIERSKIEJ OKREŚLAJĄCEJ WARUNKI GEOLOGICZNO-INŻYNIERSKIE DLA ZADANIA PN. „BUDOWA MIĘDZYSYSTEMOWEGO GAZOCIĄGU STANOWIĄCEGO POŁĄCZENIE SYSTEMÓW PRZESYŁOWYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I REPUBLIKI LITEWSKIEJ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ NIEZBĘDNĄ DO JEGO OBSŁUGI - GAZOCIĄG REMBELSZCZYZNA - GRANICA RP" NA TERENIE WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO I WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO.

Gmina Zbójna realizuje zadanie p.n.„Przebudowa i rozbudowa układu drogowego dróg gminnych na terenie miejscowości Zbójna – etap II oraz drogi Piasutno Żelazne – Gietki." współfinansowane w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój

„Reprint książki Władysława Rydla pt. „Historia małego człowieka”

Gmina Zbójna kultywuje i podtrzymuje do dzisiaj żywą i autentyczną tradycję kurpiowską. Wszystkie podejmowane działania mają na celu ochronę dziedzictwa kulturowego wschodniej Kurpiowszczyzny. Wyrazem dbałości o kulturę i historię lokalnej społeczności jest realizowany projekt pn. ”Reprint książki Władysława Rydla pt. „Historia małego człowieka”, w ramach działania 413, Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla małych projektów. Projekt pn. „Reprint książki Władysława Rydla pt. „Historia małego człowieka” będzie realizowany poprzez opracowanie redakcyjne, opracowanie graficzne, przygotowanie do druku, skład, druk i oprawa książki pt. "Historia małego człowieka". Projekt realizowany będzie w partnerstwie ze Związkiem Kurpiów oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Zbójnej. Związek Kurpiów jako partner zadania podejmie próby odnalezienia i nawiązania kontaktów z rodziną p. Rydla. Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej przygotuje część artystyczną na spotkanie podsumowujące projekt.

"Zbójna i okolice w starej fotografii"

W dniu 10 października 2014 r. Gmina Zbójna reprezentowana przez Pana Wójta Zenona Białobrzeskiego oraz Panią Skarbnik Elżbietę Parzych podpisała umowę o dofinansowanie projektu p.t.: „Zbójna i okolice w starej fotografii”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów, Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

„Termomodernizacja obiektów oświatowych w Gminie Zbójna”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 – 2013 W dniu 1 lutego 2010r. Gmina Zbójna podpisała umowę o dofinansowanie projektu p.t.:"Termomodernizacja obiektów oświatowych w Gminie Zbójna"

« · «« · 1 · 2 · »