so, 23 stycznia 2021 Imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

Harmonogram odbioru odpadów od 1 września do końca 2020

Poniżej przedstawiamy harmonogram odbioru odpadów z terenu naszej gminy od 1 września do końca 2020 roku.

"PARADA PALM"

PRODUKT POLSKI – KUPUJ ŚWIADOMIE

Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców.

Skrzynka pocztowa na każdej posesji w naszej gminie.

Skrzynka pocztowa powinna znajdować się na każdej posesji. To dziś w Polsce prawny obowiązek ale skrzynka to też, po prostu, element krajobrazu naszych wsi, miasteczek i miast, który powinien być standardem – jak numer domu czy dzwonek do drzwi. Każdy z nas - mieszkańców gminy otrzymuje przecież na adres domowy listy, gazety lub zawiadomienia o możliwości odbioru przesyłek. Oczywiście z różną częstotliwością – jedni niemal codziennie inni rzadziej, np. kilka razy w roku. Wszystkim nam jednak zdarza nam się narzekać, że listy lub gazety są zamoczone, zniszczone albo, że nie otrzymaliśmy oczekiwanego listu, awiza, czy choćby różne informatory dotyczące Naszej Gminy.

Nieodpłatna pomoc prawna dla konsumentów!

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego! Udzielamy BEZPŁATNIE porad oraz przygotowujemy pisma (np. reklamacje, wezwania do zapłaty, pisma procesowe). Dodatkowo prowadzimy akcje edukacyjno-informacyjne oraz współpracujemy z instytucjami i organizacjami chroniącymi konsumentów.

PKS NOVA nie zaprzestał działania

Informujemy Państwa że PKS NOVA nadal prowadzi przewozy pasażerskie i nie zaprzestał swojej działalności nadal prowadzi przewozy regionalne.

WYKAZ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH WOJ. PODLASKIEGO

Obywatele z podejrzeniem zarażenia koronawirusem proszeni są o zgłaszanie się do Stacji Sanitarno Epidemiologicznych. Wykaz w załaczniu

Uwaga na koronawirusa

Została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.

Informacja o sposobie obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji

Starostwo Powiatowe w Łomży informuje, że zostały wprowadzone zmiany w sposobie obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji. Od 10 lutego 2020 sprawy związane z rejestracja, nabyciem wyrejestrowaniem pojazdów i wymiana dowodów rejestracyjnych wymagają uprzedniego zarejestrowania terminu osobiści lub pod nr tel. 86 2156915.

X SESJA RADY GMINY ZBÓJNA

odbędzie się 17 lutego 2020 r. o godz. 10.00

PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZENIA KONSULTACJI Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI

Zwrot podatu akcyzowego zawartego w cenie paliwa rolniczego.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien złożyć faktury VAT.

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

projektu uchwały w sprawie Projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Zbójna w 2020 r.

Uwaga na ptasią grypę!!!

W związku z występowaniem na terenie Polski ognik zjadliwej grypy ptaków (HPAI) wynikającej przede wszystkim z migracji dzikich ptaków niosących ze sobą zwiększone ryzyko wprowadzenia do gospodarstw wirusa podtypu H5N8 zawiadamiamy hodowców drobiu o konieczności przestrzegania poniższych zasad bioasekuracji przy obsłudze drobiu.

IX Sesja Rady Gminy Zbójna

odbędzie się 17 grudnia 2019 o godzinie 10:00

Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województwa podlaskiego

Rozwój społeczności lokalnych w coraz większym stopniu zależy od dostępu do wiedzy oraz innowacyjnego myślenia i działania. W każdym z tych elementów ważną rolę odgrywają nowoczesne technologie.

VIII Sesja Rady Gminy Zbójna

odbędzie się 25 października 2019 o godzinie 10:00

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · »» · »