wt, 19 listopada 2019 Imieniny: Elżbiety i Seweryna

„Reprint książki Władysława Rydla pt. „Historia małego człowieka”

Gmina Zbójna kultywuje i podtrzymuje do dzisiaj żywą i autentyczną tradycję kurpiowską. Wszystkie podejmowane działania mają na celu ochronę dziedzictwa kulturowego wschodniej Kurpiowszczyzny. Wyrazem dbałości o kulturę i historię lokalnej społeczności jest realizowany projekt pn. ”Reprint książki Władysława Rydla pt. „Historia małego człowieka”, w ramach działania 413, Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla małych projektów. Projekt pn. „Reprint książki Władysława Rydla pt. „Historia małego człowieka” będzie realizowany poprzez opracowanie redakcyjne, opracowanie graficzne, przygotowanie do druku, skład, druk i oprawa książki pt. "Historia małego człowieka". Projekt realizowany będzie w partnerstwie ze Związkiem Kurpiów oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Zbójnej. Związek Kurpiów jako partner zadania podejmie próby odnalezienia i nawiązania kontaktów z rodziną p. Rydla. Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej przygotuje część artystyczną na spotkanie podsumowujące projekt.

"Zbójna i okolice w starej fotografii"

W dniu 10 października 2014 r. Gmina Zbójna reprezentowana przez Pana Wójta Zenona Białobrzeskiego oraz Panią Skarbnik Elżbietę Parzych podpisała umowę o dofinansowanie projektu p.t.: „Zbójna i okolice w starej fotografii”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów, Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku życzy Elżbieta Parzych Wójt Gminy Zbójna

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · »