Gmina Zbójna

so, 21 kwietnia 2018 Imieniny: Feliksa i Anzelma

Przyznanie pomocy finansowej dla JST na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego

Pilarka przekazana do jednostki KSRG Zbójna
Na wniosek Gminy Zbójna o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego udzielił pomocy finansowej w wysokości dwóch tysięcy złotych. Zgodnie z zawartą umową Nr DIT-II.3031.70.2017 w dniu 13 czerwca 2017 r. zakupiono dwie pilarki spalinowe na co wydatkowano 3 158, 00 zł. Pilarki zostały przekazany na wyposażenie OSP w Zbójnej i OSP w Kuziach .
więcej

Pokaz Ratownictwa w Zbójnej

foto
W dniu 3 czerwca 2015 w Zbójnej dla uczniów ze szkół z terenu gminy został przeprowadzony pokaz ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy. W pozorowanym wypadku samochodowym udział wzięły dwa wozy OSP Zbójna, radiowóz z policjantami z posterunku w Nowogrodzie oraz dwa pojazdy Grupy Ratowniczej.
więcej

Powiatowy Dzień Strażaka Zbójna 2015r.

foto
17 maja w Zbójnej odbyły się uroczystości związane z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka 2015r. Poczty sztandarowe, zebrani druhowie, zaproszeni gości w uroczystym pochodzie przeszli do Kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Wincentego a’Paulo w Zbójnej aby uczestniczyć we mszy św. w intencji strażaków.
więcej

Przekazanie aparatów powitrznych dla OSP Kuzie

foto
W dniu 25 listopada 2013 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuziach przekazano dwa zestawy nadciśnieniowych aparatów powietrznych. Zakup sfinansowano z dotacji Województwa Podlaskiego 4000,00 zł i Gminy Zbójna 2123,60 zł.
więcej

Wypadek na trasie 645

foto
W dniu 20.08.2013 około godziny 15 na drodze wojewódzkiej 645 w pobliżu Zbójnej miał miejsce groźny wypadek.
więcej

Poświęcenie figury św. Floriana w Zbójnej

foto
Przy budynku OSP w Zbójnej została wyświęcona figura świętego Floriana patrona strażaków.
więcej
« · 1 · »