Badania ankietowe w gospodarstwach domowych

W terminie od 16 września do 24 listopada 2024 roku realizowane jest badanie mobilności transportowej ludności. Jego celem jest zebranie informacji o podróżach, które odbyli w dniu objętym badaniem członkowie wylosowanych gospodarstw domowych oraz o wyjazdach w ostatnich trzech miesiącach.

W październiku 2024 r. realizowane są następujące badania ankietowe w gospodarstwach domowych:

• Badanie budżetów gospodarstw domowych
  • Badanie aktywności ekonomicznej ludności
  • Badanie mobilności transportowej ludności
  • Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach (1-21.10)
  • Kondycja gospodarstw domowych (7-16.10)

Podczas wizyty bezpośredniej lub w trakcie wywiadu telefonicznego, ankieter – pracownik urzędu statystycznego, pyta m. in. o cel, motywację i czas trwania podróży, o kierunki wyjazdów, a także o wykorzystywane środki transportu.

Wyniki pomogą przy podejmowaniu decyzji infrastrukturalnych dotyczących rozwoju i usprawnienia systemu transportowego w Polsce, ułatwiając mieszkańcom przemieszczanie się na krótkich i długich dystansach.

Więcej informacji na stronie: badania-ankietowe.stat.gov.pl