Parafialne Dożynki w Zbójnej: Mieszkańcy Lask Dziękują Bogu za Plony

Dziś, w Parafii św. Wincentego a'Paulo w Zbójnej, odbyła się uroczysta Msza Święta dożynkowa, podczas której Mieszkańcy wsi Laski wyrazili swoje dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony.
W trakcie Mszy Świętej, przy dźwiękach tradycyjnych pieśni 🎶 w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego ze Zbójnej, Mieszkańcy Lask złożyli na ołtarzu symboliczne dary z tegorocznych zbiorów: chleb 🍞, owoce 🍎, zboża 🌾 oraz inne płody rolne 🥕🥔.Szczególnym gestem było złożenie pięknego, symbolicznego wieńca dożynkowego, który stanowił wyraz wdzięczności za Bożą opiekę i plony 🍂🌻. Wieniec, misternie pleciony z kłosów zbóż i kwiatów polnych 🌸, stał się centralnym elementem ofiary składanej podczas tej uroczystej Eucharystii✨.

Parafialne dożynki w Zbójnej były nie tylko momentem duchowego przeżycia 🙏, ale także okazją do spotkania i wspólnego świętowania 🎉, podkreślając wartość wspólnoty 🤝 oraz tradycji rolniczych 🚜, które są nieodłącznym elementem życia mieszkańców tej ziemi🌾.