Pomoc dla poszkodowanych przez powódź!

Starosta Łomżyński, wraz z Wójtami i Burmistrzami gmin z terenu Powiatu Łomżyńskiego zwraca się do mieszkańców, przedsiębiorców i innych podmiotów o zaangażowanie się w akcję pomocy mieszkańcom terenów dotkniętych przez powódź.

Powiat Łomżyński w porozumieniu z Gminami z terenu powiatu, we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich organizuje pomoc dla powodzian!

Dostrzegając ogrom zniszczeń mobilizujemy siły, aby wspierać potrzebujących dotkniętych tą tragedią. Zwracamy się do mieszkańców, przedsiębiorców i innych podmiotów deklarujących pomoc ludności z terenów dotkniętych przez powódź o zgłaszanie tylko niezbędnych rzeczy z listy (dostępnej w załączniku).

Informujemy, że zebrane urządzenia mogą być odbierane i przewiezione w miejsce z którego zostaną przetransportowane na miejsce dotknie powodzią.

W celu przekazania w/w sprzętu, prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego pod nr tel. (086) 215-69-24 lub adres e-mail: zarzadzanie.kryzysowe@powiatlomzynski.pl

Listy niezbędnych urządzeń, przedmiotów dostępne są w załącznikach.

Starostwo Powiatowe włączyło się do akcji „POWIATY POWIATOM – Solidarni z powiatami dotkniętymi powodzią”.

Związek Powiatów Polskich koordynuje akcje wsparcia dla poszkodowanych; udostępnił wykaz niezbędnego sprzętu i artykułów, które będą pożądane w zbiórce.

Jednocześnie poniżej wskazujemy linki do prowadzonych przez te samorządy zbiórek: