Gmina Zbójna

pon, 11 grudnia 2023 Imieniny: Damazego i Waldemara
21 sierpnia 2021

Festyn naukowy

SamoRządowe Przygody z Nauką

 

Przedostatnia sierpniowa sobota w Zbójnej upłynęła pod hasłem Samorządowych Spotkań z Nauką.

Festyn z tej okazji został zorganizowany na stadionie w Zbójnej przy współpracy Łomżyńskiego Forum Samorządowym i sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Na naszym pikniku atrakcją dla młodszych dzieci były dmuchańce, malowanie twarzy, a starsza młodzież mogła skorzystać z oferty 13 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prezentowali swoje uposażenie i sprzęt oraz chętnie opowiadali jak zostać żołnierzem. Nie zabrakło grillowanej kiełbaski, grochówki i wspólnego biesiadowania a także smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Atrakcje dla dzieci i poczęstunek były dostępne dla uczestników festynu bezpłatnie dzięki środkom ministerialnym. Poza tym do współpracy dołączyła Kadra Dydaktyczno - Naukowa z Wyższej Szkoły Agrobiznesu z Łomży omawiając tematykę zagadnień z zakresu: spożywanych roślin, roślin energetycznych oraz jakich ziół używać zamiast cukru.

Grupa zaprzyjaźnionych morsów z okolicznego terenu, którą zebrał Andrzej Polkowski z Jedwabnego zorganizowała atrakcje wodne: ślizgi, letnie morsowanie i inne konkurencje, które uatrakcyjniły nasz festyn.

W sobotę, nastąpiło też podsumowanie Gminnego Konkursu "RECYKLING" w którym to Nadleśnictwo Nowogród było Głównym Sponsorem Nagród. Serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu za wsparcie finansowe przy organizacji naszych konkursów oraz Firmie MPO z Białegostoku.

W konkursie wzięło udział 84 osoby, a w dostarczonych na konkurs pracach można było zobaczyć ogromne zaangażowanie i pomysłowość.

Czymże była by scena bez zespołów i solistów ...

Na scenie prezentowali się: Zespół LECZSAMI z rockowym repertuarem, Zespół Kacha i "Wesołe Babeczki" ze Stawisk z kabaretowym akcentem, Zespoły Kurpiowskie z Kuzi i ze Zbójnej zaśpiewały kurpiowskie pieśni, z gadką wystąpił Bartosz Wawrzyniak i Zosia Samełko z wierszem, na harmonii pedałowej przygrywał melodie kurpiowskie Mateusz Dziczek, trochę ruchu zapewniła ZUMBA z Krystyna Pyskło, a na zakończenie festynu z akcentem disco polo zabrzmiał zespół ITEX.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowania i organizację naszej imprezy Serdecznie dziękujemy.

2021-08-24 15:37 Opublikował: Renata Krajewska