Gmina Zbójna

nie, 24 października 2021 Imieniny: Rafała i Marcina

Gminna Biblioteka Publiczna w Zbójnej składa serdeczne podziękowania Sponsorom akcji "e-zabawy z bib

foto
Gminna Biblioteka Publiczna w Zbójnej składa serdeczne podziękowania Sponsorom akcji "e-zabawy z biblioteką": el-tv service Sylwester Ksepka w Zbójnej Monika Olichwier - Gabinet Weterynaryjny w Laskach Top Market w Zbójnej Anna Zalewska z Warszawy za otwartość na współpracę, życzliwość, wielkie serce i hojność! Dziękujemy i życzymy sukcesów!
więcej

BIBLIOTEKA OTWARTA!

Z radością informujemy, że od 4 maja, biblioteka w Zbójnej, filie w Dobrym Lesie i Kuziach - już czynne!
więcej

Nowy sprzęt komputerowy w naszej bibliotece

foto
Zapraszamy wszystkich do skorzystania z usług naszej biblioteki w Zbójnej oraz filii w Kuziach i Dobrym Lesie
więcej

Zapraszamy do bibliotek w Dobrym Lesie, Kuziach i Zbójnej

foto
Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji. Adresy bibliotek dostępne są na www.wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki. *Na liście znajdują się tylko biblioteki główne - sprawdź podległe im filie, gdzie również możesz odebrać Wyprawkę!
więcej

Spotkanie z tradycją i kulturą kurpiowską

foto
Gadki kurpiowskie i ludowe pieśni w wykonaniu Kurpiowskiego Zespołu Śpiewaczego z Kuzi zachwyciły uczestników spotkania w Bibliotece Pedagogicznej. Szczególnie gorąco oklaskiwali pełne humoru gadki w wykonaniu Klaudii Cwaliny i Pauliny Bolc, uczennic Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuziach i laureatek licznych konkursów o tematyce kurpiowskiej. – Rośnie nam młode pokolenie! – mówi z radością Jadwiga Białobrzeska, założycielka zespołu śpiewaczego istniejącego dopiero od siedmiu lat, ale znanego już w kraju.
więcej

„Ferie z biblioteką”

foto
Pełen wrażeń, niespodzianek i doskonałej zabawy – tak minął tydzień „Ferii z biblioteką” dzieciom z Gminy Zbójna. Organizatorem półkolonii dla 37 dzieci z Dobrego Lasu, Kuzi i Zbójnej była Gminna Biblioteka Publiczna.
więcej

Nieograniczony dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej.

Odwiedź cyfrowa bibliotekę
Dziś jest to możliwe dzięki Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona, ukrytej pod adresem internetowym www.polona.plDo cyfrowego repozytorium wpływa codziennie ponad 70000skanów obejmujących nawet do 2000 obiektów, także tych wydobytych ze skarbca Narodowej Książnicy: książek, czasopism, pocztówek, fotografii, grafik, map, nut i rękopisów. Najnowsza technologia umożliwia czytelnikom wnikliwie przestudiowanie każdego dokumentu, wydrukowanie skanu w dobrej rozdzielczości, a nawet stworzenie własnej kolekcji najciekawszych obiektów. Warto podkreślić, że większość obiektów umieszczonych w Polonie znajduje się w Domenie Publicznej, co pozwala użytkownikom na ich kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie bez ograniczeń. W związku z tym, zachęcamy do korzystania z nowego, wygodnego narzędzia pracy, nauki i rozrywki jakim jest www.polona.pl
więcej


« · 1 · »