Gmina Zbójna

so, 10 czerwca 2023 Imieniny: Bogumiła i Małgorzaty

Nabór wniosków mikrodotacyjnych

foto
Do 19 czerwca trwa nabór wniosków mikrodotacyjnych w konkursie na rozwój instytucjonalny dla Młodych Organizacji Pozarządowych. Konkurs jest realizowany w ramach, objętego Patronatem Honorowym Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego, projektu Podlaskie Lokalnie.
więcej

Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Kuziach w roku szkolnym 2022/2023 otrzymała dofinansowanie

foto
do wycieczek jednodniowych do Warszawy: - dla uczniów klas I-III w kwocie 5 000,00 PLN. - dla uczniów klas IV_VIII w kwocie 5 000,00 PLN.
więcej

Dopłaty do zboża

foto
Rolniku przygotuj magazyny przed nowymi żniwami, sprzedaj swoje zboże i uzyskaj dopłatę.
więcej

Zaproszenie na warsztaty Mikrobiogozownie Rolnicze

foto
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza rolników oraz małych i średnich przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej na bezpłatne warsztaty poświęcone zagadnieniom związanym z wykorzystaniem odchodów zwierzęcych do produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w mikrobiogazowniach rolniczych (instalacjach o mocy zainstalowanej elektrycznej do 50 kW). W trakcie warsztatów zostanie zapewniona możliwość obejrzenia funkcjonującej mikrobiogazowni rolniczej.
więcej

Badania ankietowe w gospodarstwach domowych

foto
Statystyka publiczna przez cały rok przeprowadza badania ankietowe w wylosowanych gospodarstwach domowych. Realizują je ankieterzy,będący pracownikami urzędów statystycznych, poprzez bezpośredni kontakt z respondentami lub telefonicznie.
więcej

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na Wystawę Zwierząt Hodowlanych

foto
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na XXIX Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Dni z Doradztwem Rolniczym oraz X Wystawę Królików Rasowych, która odbędzie się 24-25 czerwca 2023 roku. To największe i niewątpliwie cieszące się ogromną popularnością wydarzenie w Polsce północno-wschodniej. Organizujemy Wystawę z myślą i w trosce o sektor rolniczy. Każda kolejna edycja Wystawy skupia w Szepietowie hodowców i rolników z całego regionu.
więcej


Polska wieś to przyszłość

foto
Wspieramy Ukrainę , ale naszym obowiązkiem jest ochrona interesów polskiej wsi
więcej

Dotacja dla Gminy Zbójna z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów 2023

foto
Wczoraj nasza Gmina Zbójna otrzymała czek potwierdzający udzielenie dotacji z wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Otrzymaliśmy 500 000 zł na modernizację dróg na terenie gminy. Dziękujemy!!!!
więcej

RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD

foto
PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH GMINY ZBÓJNA
więcej

HARMONOGRAM – BEZPŁATNA POMOC DORADCÓW W WYPEŁNIANIU WNIOSKÓW O DOPŁATY BEZPOŚREDNIE W 2023 roku

foto
Rolniku, ważny komunikat – PODR SZEPIETOWO !!! Informujemy, iż nasi doradcy w tym roku bezpłatnie pomagają rolnikom w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie.
więcej

Badania ankietowe w gospodarstwach domowych

foto
Badania ankietowe w gospodarstwach domowych w województwie podlaskim przeprowadzane są przez pracowników Urzędu Statystycznego w Białymstoku – ankieterów statystycznych.
więcej

KRUS infromacja

foto
Dyrektor Odziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznegow Białymstoku Jacek Jarmołowicz informuje, że zgodnie z uchwałą nr 14 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 7 marca 2023 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w II kwartale 2023 r. wynosi 60,00 zł.
więcej

INFORMACJA DLA PRODUCENTÓW I PODMIOTÓW SKUPUJĄCYCH KONOPIE WŁÓKNISTE I MAK

foto
Z dniem 1 stycznia 2023 r. warunkiem prowadzenia działalności w zakresie uprawy lub skupu konopi włóknistych jest uzyskanie wpisu do rejestru konopi włóknistych, prowadzonego przez właściwego dyrektora oddziału KOWR ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę podmiotu zamierzającego uprawiać lub skupować konopie włókniste i mak.
więcej

Podlaska Marka Roku

foto
Zwracam się z osobistą prośbą o oddanie głosu na działalność Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży w plebiscycie Podlaska Marka Roku.
więcej

NOWA USTAWA IRZ - OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI I POSIADACZY KONIOWATYCH

foto
Zgodnie z ustawą z dnia 4 listopada 2022r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt prowadzenie centralnej bazy danych, obejmującej m.in. koniowate, zostało powierzone Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Art. 65 w/w ustawy mówi, że posiadacz koniowatego ma 3 miesiące ( od wejścia w życie ustawy tj. od 06.01.2023r.) na uzyskanie nr identyfikacyjnego EP( o ile do tej pory nie był ewidencjonowany przez ARIMR jako beneficjent programów pomocowych) oraz zgłasza kierownikowi biura powiatowego ARiMR miejsce, w którym przebywają zwierzęta, w celu zarejestrowania i nadania numeru siedziby stada, w której utrzymuje koniowate.
więcej

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie - akcja wiosenna 2023r.

foto
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży zawiadamia, że w planowanym terminie od 27.03.2023r. do 02.04.2023r. na całym obszarze powiatu łomżyńskiego będą prowadzone ochronne szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie - akcja wiosenna 2023r.
więcej

Projekt „POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY” dla osób po kryzysie psychicznym

foto
Udział w projekcie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Nie czekaj dłużej – już dziś zgłoś się do nas! Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy? Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.
więcej

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

foto
Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.
więcej

XI WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI ,,By czas nie zaćmił i niepamięć”

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jarosław Zieliński i Podlaski Kurator Oświaty Pani Beata Pietruszka zapraszają uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »