Gmina Zbójna

pon, 26 września 2022 Imieniny: Justyny i Cypriana

Susza rolnicza

Wójt Gminy Zbójna informuje, że Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach stwierdził na obszarze Gminy Zbójna wystąpienie suszy rolniczej w uprawach: zboża ozime, zboża jare i kukurydza i rośliny strączkowe oraz krzewy owocowe (dla kategorii gleby I).
więcejPiknik ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”

foto
Wójt Gminy Zbójna i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” serdecznie zaprasza na piknik dnia 20s sierpnia 2022. Początek o 14:00 w Zbójnej na stadionie. W PROGRAMIE: Punkt konsultacyjny LGD Atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnie, malowanie twarzy i inne Konkursy wiedzy o LGD z nagrodami Występy zaproszonych zespołów Grochówka
więcej

Dożynki wojewódzkie w Ciechanowcu

foto
Już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, Województwo Podlaskie będzie świętowało dożynki, czyli Podlaskie Święto Chleba. Odbędą się one w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Na uczestników czeka wiele atrakcji: rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, występy artystyczne, degustacja potraw regionalnych.
więcej

Prezentacje Kulturalne

foto
Piknik z LGD Kraina Mlekiem Płynąca
więcej

RECYKLING

foto
Konkurs dla mieszkańców Gminy Zbójna
więcej

Obchody 78 rocznicy bitwy pod Piasutnem Żelaznym

foto
Wójt Gminy Zbójna i Wójt Gminy Kolno serdecznie zapraszają na obchody 78 rocznicy bitwy pod Piasutnem Żelaznym:
więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników z szeregiem korzystnych zmian dla rolników !

foto
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że 15 czerwca 2022 r., weszła w życie ustawa z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Ustawa zawiera szereg korzystnych zmian dla rolników, wśród których do najważniejszych można zaliczyć:
więcej


Konsultacje Strategii Rozwoju Gminy Zbójna na lata 2021-2027”

foto
Wójt Gminy Zbójna podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z projektem „Strategii Rozwoju Gminy Zbójna na lata 2021-2027” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko Strategii Rozwoju Gminy Zbójna na lata 2021-2027
więcej

DOBROWOLNA ZASADNICZA SŁUŻBA WOJSKOWA

foto
Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej - pod takim hasłem w sobotę 21 maja w godz. od 13.00 do 17.00 będzie funkcjonował mobilny punkt rekrutacyjny na Łomżyńskich Bulwarach, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega.
więcej

Dopłaty do nawozów – już można składać wnioski

foto
Można składać wnioski o przyznanie dopłat do zakupu nawozów. Takie dokumenty przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc przeznaczona jest na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, które producent rolny nabył w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.
więcej

Prośba o uzupełnienie ankiety

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN szuka odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na życie osobiste, zawodowe i społeczne ludności Polski. Dlatego też zwracamy się z prośbą o umieszczenie na Państwa stronach ankiety. Państwa pomoc pozwoli na szerokie spojrzenie na problem badawczy, i co szczególnie ważne - przyczyni się do możliwie najwyższej reprezentatywności grupy badawczej. Zwracamy się z prośbą o umieszczenie linku 13 kwietnia, i o ile to możliwe by znajdował się na stronie do 30 kwietnia. Rezultatem poprzednich edycji jest książka podsumowująca badania, do lektury której zachęcam.
więcej

Życzenia Wielkanocne Wójta Gminy Zbójna

foto
Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wszystkim same radosne i szczęśliwe dni. Niech czas ten będzie okresem spełnionych marzeń, wzajemnej życzliwości, okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych. Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz Wesołego Alleluja życzą Elżbieta Parzych Wójt Gminy Zbójna Andrzej Lemański Przewodniczący Rady Gminy Zbójna
więcej


APEL O POMOC DLA RODZINY Z WYKU

foto
Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru budynku mieszkalnego, który miał miejsce 19 marca 2022 r. w miejscowości Wyk.
więcej

Twój e-PIT czeka na Ciebie w e-Urzędzie Skarbowym

foto
W tym roku Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa po raz czwarty udostępniają Polakom usługę Twój e-PIT. Jest ona skierowana do osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36. W usłudze będzie też dostępne oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego, czyli PIT-OP.
więcej

Niedziela Palmowa

foto
Rozmaitości Wielkanocne
więcej


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »