Gmina Zbójna

so, 24 lutego 2024 Imieniny: Macieja i Bogusza

Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

foto
Wniosek o dofinansowanie w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych (Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w bieżącym roku złożyły dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zbójna.
więcej

Uroczyste ślubowanie młodzieżowej Drużyny OSP Dobry Las

foto
Gratulujemy rodzicom, a młodzieży życzymy zapału i chęci do działania
więcej

Dofinansowanie do zakupów dla OSP w 2023 roku

foto
Na wniosek złożony przez Gminę Zbójna Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał wsparcie finansowe dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego terenu. Ratownicy OSP otrzymali dofinansowanie w kwocie 40 000 zł.
więcej

Dofinansowanie do zakupów dla OSP w 2022 roku

foto
Na wniosek złożony przez Gminę Zbójna Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał wsparcie finansowe dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego terenu. Ratownicy OSP otrzymali środki w kwocie 20 000 zł.
więcej

Dofinansowanie do zakupów dla OSP w 2022 roku.

foto
Na wniosek Gminy Zbójna o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego udzielił pomocy finansowej w wysokości 20 tysięcy złotych.
więcej

Dofinansowanie do zakupów dla OSP w 2021 roku.

foto
Na wniosek Gminy Zbójna o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego udzielił pomocy finansowej w wysokości 30 tysięcy złotych. Zgodnie z zawartą umową Nr DIT-I.3031.86.2021 z dnia 9 czerwca 2021 r. zakupiono nowy samochód pożarniczy dla jednostki OSP Dobry Las. Udział własny Gminy w zakupie to 159 000 złotych.
więcej

Dofinansowanie do zakupów dla OSP w 2020 roku.

foto
Na wniosek Gminy Zbójna o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego udzielił pomocy finansowej w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Zgodnie z zawartą umową Nr DIT-I.3031.24.2020 w dniu 30 września 2020 r. zakupiono i zamontowano na samochodzie ratowniczo-gaśniczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnej maszt oświetleniowy . Koszt inwestycji 14 637,00 zł.
więcej

10 000 zł dla OSP Zbójna

foto
Dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego w wysokości 10 tys. zł otrzymali strażacy ochotnicy z OSP Zbójna. Środki pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego i przeznaczone zostaną na niezbędny sprzęt.
więcej

Zakupy w ramach środków z Funduszu Sprawiedliwości

foto
Wójt Gminy Zbójna Elżbieta Parzych przekazała sprzęt ratowniczy jednostkom OSP Zbójna i OSP Kuzie działającym w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego . W sierpniu 2018 roku Gmina Zbójna składała wniosek do Ministerstwa Sprawiedliwości o wsparcie finansowe w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Nasz wniosek przeszedł pozytywną weryfikację i gmina otrzymała środki finansowe. W ramach realizacji zadania został zakupiony następujący sprzęt ratowniczy: - dwie torby ratownicze PSP R1 z wyposażeniem, - dwa automatyczne defibrylatory, - dwa komplety pił ratowniczych do szyb klejonych, - dwa komplety uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdu, - dwie osłony zabezpieczające poszkodowanego, - jeden zestaw zabezpieczający poduszkę kierowcy i pasażera
więcej

Dofinansowanie do zakupów dla OSP

foto
Na wniosek Gminy Zbójna o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego udzielił pomocy finansowej w wysokości dziewięciu tysięcy złotych. Zgodnie z zawartą umową Nr DIT-I.3031.68.2018 w dniu 29 maja 2018 r. zakupiono siedem kompletów ubrań specjalnych na co wydatkowano 9 126, 60 zł. Ubrania zostały przekazany na wyposażenie OSP działających na terenie Gminy Zbójna.
więcej

Obchody 100-lecia powstania OSP Zbójna

foto
Strażacy w minioną niedzielę 3 czerwca świętowali okrągły jubileusz stulecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnej. Obchody uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Zbójnej koncelebrowaną przez kapelana strażaków księdza Radosława Kubeł. Po nabożeństwie wszyscy udali się na miejsce zbiórki, gdzie odbyły się oficjalne obchody jubileuszu.
więcej

Przyznanie pomocy finansowej dla JST na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego

Pilarka przekazana do jednostki KSRG Zbójna
Na wniosek Gminy Zbójna o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego udzielił pomocy finansowej w wysokości dwóch tysięcy złotych. Zgodnie z zawartą umową Nr DIT-II.3031.70.2017 w dniu 13 czerwca 2017 r. zakupiono dwie pilarki spalinowe na co wydatkowano 3 158, 00 zł. Pilarki zostały przekazany na wyposażenie OSP w Zbójnej i OSP w Kuziach .
więcej

Pokaz Ratownictwa w Zbójnej

foto
W dniu 3 czerwca 2015 w Zbójnej dla uczniów ze szkół z terenu gminy został przeprowadzony pokaz ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy. W pozorowanym wypadku samochodowym udział wzięły dwa wozy OSP Zbójna, radiowóz z policjantami z posterunku w Nowogrodzie oraz dwa pojazdy Grupy Ratowniczej.
więcej

Powiatowy Dzień Strażaka Zbójna 2015r.

foto
17 maja w Zbójnej odbyły się uroczystości związane z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka 2015r. Poczty sztandarowe, zebrani druhowie, zaproszeni gości w uroczystym pochodzie przeszli do Kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Wincentego a’Paulo w Zbójnej aby uczestniczyć we mszy św. w intencji strażaków.
więcej

Przekazanie aparatów powitrznych dla OSP Kuzie

foto
W dniu 25 listopada 2013 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuziach przekazano dwa zestawy nadciśnieniowych aparatów powietrznych. Zakup sfinansowano z dotacji Województwa Podlaskiego 4000,00 zł i Gminy Zbójna 2123,60 zł.
więcej

Wypadek na trasie 645

foto
W dniu 20.08.2013 około godziny 15 na drodze wojewódzkiej 645 w pobliżu Zbójnej miał miejsce groźny wypadek.
więcej

Poświęcenie figury św. Floriana w Zbójnej

foto
Przy budynku OSP w Zbójnej została wyświęcona figura świętego Floriana patrona strażaków.
więcej
« · 1 · »